Rekrutacja zakończona

Limit miejsc został wyczerpany

Behawiorystyka zwierząt towarzyszących - koty

Studia podyplomowe w WSE

Wybierz praktyczne studia w WSE

Uczelni przyjaznej słuchaczom i studentom

Behawiorystyka zwierząt towarzyszących - koty

Informacje ogólne

Cel edukacji Behawiorystyka zwierząt towarzyszących - koty

Cel edukacji

Koty to zwierzęta niezwykłe i tajemnicze. Choć towarzyszą ludziom od prawie 10 tysięcy lat, to wciąż przypisuje się im rozmaite cechy i zachowania odbiegające od rzeczywistości, dokleja się im łatkę „złośliwych” i „samotniczych”, a z ich gatunkiem wiąże się wiele przesądów. Samym kotom również nie ułatwia sprawy to, że są prezentują ogromne wewnętrzne zróżnicowanie – od zwierząt całkowicie „samodzielnych”, bo żyjących w środowisku, aż po w pełni zależne od człowieka "kanapowe mruczki". Warto zatem poznać bliżej kocią naturę, "odczarować" kota i dowiedzieć się, jakie jest źródło jego zachowań, jak się komunikuje, czego oczekuje oraz jakie są jego potrzeby. Wiedza jest w tym wypadku kluczem do zrozumienia, a co za tym idzie do unikania lub rozwiązywania problemów ludzi i zwierząt.

Roczne studia na kierunku Behawiorystyka kotów skierowane są zarówno do tych, którzy już rozpoczęli działania zawodowe z kotami, jak i do osób, dla których jest to całkowita nowość. Ci pierwsi będą mogli liczyć na usystematyzowanie posiadanej już wiedzy i uzupełnienie jej o nowe aspekty, zwłaszcza pod kątem praktycznym. Dla tych, którzy dopiero pragną poznać naturę kota, będzie to ciekawa podróż do kociego świata, na końcu której czeka solidna, merytoryczna podbudowa dla zrozumienia kocich potrzeb i specyfiki ich zachowań. W skrócie - każdy znajdzie coś dla siebie!

Absolwenci kierunku „Behawiorystyka kotów” nabędą następujących umiejętności i kompetencje:

  • zrozumieją specyfikę kociego gatunku,
  • poznają podstawy w zakresie mechanizmów zachowań, uczenia się i reakcji u kotów, pozwalające na skuteczne prowadzenie pracy behawioralnej, treningu i modyfikacji zachowań nieprawidłowych,
  • nabędą praktyczne umiejętności w zakresie  analizowania przypadków kocich zachowań,
  • poznają sprawdzone techniki w rozwiązywaniu najczęstszych problemów związanych z kotami,
  • wykształcą umiejętność kompleksowego podejścia do pacjenta w zakresie behawioru, podstaw żywienia oraz ogólnej oceny stanu organizmu,
  • otrzymają podstawowe informacje z zakresu medycyny behawioralnej i weterynarii niezbędne dla właściwej oceny przypadków,
  • poznają zasady i specyfikę pracy w zawodzie behawiorysty – prowadzenie konsultacji, kontakt z klientem, budowanie marki w branży zwierzęcej.

Informacje organizacyjne

Od roku akademickiego 2024/2025 studia na kierunku „Behawiorystyka zwierząt towarzyszących - koty” realizowane są przez Uniwersytet SWPS w Krakowie.

Aby zapoznać się z pełnym opisem kierunku i specjalności oraz warunkami rekrutacji, a także zapisać się na studia prosimy przejść na stronę Uniwersytetu SWPS.

Pełen opis kierunku i specjalności, a także warunki rekrutacji oraz możliwość zapisania się na studia znajduje się wyłącznie stronie Uniwersytetu SWPS →

 

Tworzymy nową historię!

Trwa proces integracji Wyższej Szkoły Europejskiej z Uniwersytetem SWPS. Od 1 października 2024 r. WSE przekształci się w krakowską filię USWPS, a wszyscy studenci oraz tegoroczni kandydaci staną się członkami społeczności Uniwersytetu SWPS.

Przeczytaj więcej o połączeniu Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tichnera z Uniwersytetem SWPS →

Rekrutacja

Rekrutacja na studia podyplomowe do krakowskiej filii USWPS trwa!

W przypadku pojawienia się pytań zapraszamy do kontaktu: podyplomowe.krakow@swps.edu.pl, tel. 12 683 24 75 lub 22 103 26 31.

Oferta studiów podyplomowych SWPS

Kontakt z Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń

 

                                                                                           

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie na to zgody.

Zrozumiałem